RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Muhammad Ali w szpitalu

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Legendarny pięściarz Muhammad Ali trafił do szpitala z powodu problemów z układem oddechowym. Informację potwierdził rzecznik byłego mistrza świata wagi ciężkiej.

Lekarze zaznaczyli, że stan Muhammada Alego jest stabilny, ale Amerykanin musi przejść kilka niezbędnych badań. "The Greatest" najprawdopodobniej za kilka dni opuści szpital.

Ali jest jedynym pięściarzem w historii, którzy trzykrotnie zdobył tytuł mistrza świata wszechwag i skutecznie bronił go dziewiętnaście razy. Stoczył 61 walk, wygrał 56 pojedynków (z czego 37 przez nokaut). Poniósł tylko 5 porażek. W 1984 roku zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona.

(bs)

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: