RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mosquera i Garcia na dopingu

Publikacja: Czwartek, 30 września (14:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Hiszpan Ezequiel Mosquera, drugi w tegorocznym wyścigu Vuelta a Espana, oraz jego rodak David Garcia mieli pozytywne wyniki kontroli antydopingowej - poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska.

W organizmach zawodników ekipy Xacobeo Galicia wykryto 16 września, po 18. etapie Vuelty, ten sam specyfik o nazwie HES (hydroksyetylolamidon). Jest to substytut plazmy krwi, który maskuje doping EPO, obniżając hematokryt.

Obaj znakomicie pojechali we Vuelcie. Mosquera, który w wieku 34 lat osiągnął, jak się wydawało, życiową formę, był bliski wygrania całego wyścigu. Garcia zajął w klasyfikacji generalnej 11. miejsce.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: