RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Marcin Gortat w pierwszej piątce Phoenix Suns

Publikacja: Czwartek, 6 stycznia (10:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Koszykarze Phoenix Suns przegrali z Los Angeles Lakers 95:99 w meczu ligi NBA. Po raz pierwszy w pierwszej piątce "Słońc" zagrał Marcin Gortat.

Polski koszykarz wyszedł w podstawowym składzie drużyny z Phoenix. Na parkiecie przebywał aż 35 minut, w tym czasie zdobył dwanaście punktów i miał dziewięć zbiórek. Nie zachwycił pod względem skuteczności. Na siedem oddanych rzutów trafił tylko cztery. Wykorzystał cztery z sześciu rzutów wolnych.

Dla Gortata był to debiut w pierwszej piątce Phoenix Suns. Do tego zespołu Polak przeszedł tuż przed Bożym Narodzeniem. Wystąpił już w siedmiu spotkaniach, ale tylko raz cieszył się ze zwycięstwa.

We wczorajszym meczu najskuteczniejszy w ekipie Suns okazał się rezerwowy Jared Dudley, który zdobył 21 punktów. Najwięcej punktów dla Lakers zdobył Kobe Bryant - 24. Po tej porażce w tabeli Konferencji Zachodniej Phoenix Suns zajmują dopiero jedenaste miejsce.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: