Fin jeżdżący w Hyundaiem i20 R5 w poniedziałek rozpoczął testy w okolicy Rovaniemii, które jest bazą Rajdu Arktycznego, debiutującego w kalendarzu mistrzostw. W sumie przed dwa dni testów Załoga Huttunen, Lukka przejechała ok. 300 kilometrów. W poniedziałek w okolicy fińskiej miejscowości w której znajduje się wioska Świętego Mikołaja panowały bardzo dobre warunki, bo nie padał śnieg, a temperatura wynosiła około -17 stopni.
We wtorek warunki były jednak o wiele trudniejszej. Dobre dobranie ustawień samochodu utrudniał intensywnie padający śnieg. Sporym utrudnieniem dla kierowców na trasie rajdu będą na pewno bandy śnieżne, których wysokość wykosi około 90 centymetrów. Przy każdym błędzie kierowcy zdarzenie z nimi może powodować poważne uszkodzenia samochodu.
ZOBACZCIE ZDJĘCIA I FILMY Z TESTÓW