RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ivan Basso już po operacji. „Wszystko dobrze”

Publikacja: Środa, 15 lipca (18:00) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Zabieg się udał – tak twierdzą lekarze z mediolańskiej kliniki San Raffaele, w której był operowany włoski kolarz Ivan Basso. Sportowiec w poniedziałek wycofał się z wyścigu Tour de France. Dowiedział się bowiem, że ma raka jąder.

"Wszystko jest dobrze" - napisał na Twitterze Basso po zabiegu.

W oficjalnym komunikacje kliniki napisano, że zabieg się udał, a kolarz grupy Tinkoff jutro zostanie wypisany ze szpitala.

W najbliższych dniach zostaną przeprowadzone badania histopatologiczne pobranych próbek. Od ich wyników zależy decyzja ws. dalszej kuracji.

Raka jąder miał także Amerykanin Lance Armstrong, który wygrał walkę z chorobą i powrócił do zawodowego kolarstwa. Później został jednak dożywotnio zdyskwalifikowany za doping.

(mpw)

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: