RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

III-ligowe ryzykowne derby Lublina

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na stadionie świdnickiej Avii odbył się mecz podwyższonego ryzyka z Motorem Lublin. Po jesiennych derbach na ulicach Lublina doszło do regularnej wojny chuliganów z policją. Dziś trybuny były zamknięte dla publiczności.

Po wrześniowym meczu zatrzymano 38 szalikowców, w tym 12 nieletnich. Rannych zostało kilku policjantów i ochroniarzy. Teraz burmistrz Świdnika podjął decyzję o zamknięciu spotkania dla kibiców. Mimo to zza ogrodzenia mecz obserwowało kilkadziesiąt osób. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Avii.

W okolice stadionu skierowano kilka policyjnych kompanii. Wbrew obawom funkcjonariuszy do miasta nie zjechali kibice Motoru.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: