40-letni Armstrong w czerwcu został oskarżony o stosowanie niedozwolonych środków przez Amerykańską Agencję Antydopingową. Słynnemu sportowcowi, który zakończył karierę kolarską w ubiegłym roku, grozi dożywotnia dyskwalifikacja i utrata siedmiu zwycięstw w Tour de France. Federacja zarzuca mu wiele niedozwolonych działań: stosowanie erytropoetyny, transfuzji krwi, testosteronu, kortyzonu, hormonu wzrostu i namawianie innych kolarzy do zażywania niedozwolonych środków.
Mimo licznych zarzutów, żadna z przeprowadzonych u Armstronga kontroli dopingowych nie dała wyniku pozytywnego. On sam zawsze stanowczo odrzucał wszelkie oskarżenia i twierdził, że zawsze walczył fair play.