Prezes ZPRP zapowiedział także ogłoszenie konkursu na stanowisko trenera kadry. Dla nas najważniejszą kwestią jest teraz niewypadnięcie ze światowej czołówki. Musimy myśleć perspektywicznie. Głównym zadaniem nowego trenera będą igrzyska w Rio de Janeiro. To ma być trener wybitny, ktoś, kto utrzyma naszą grę na światowym poziomie. Będziemy myśleć nie tylko o obecnych wyzwaniach, na uwadze mamy przyszłość dyscypliny - zapewnia Kraśnicki. Konkurs na stanowisko selekcjonera ma zostać ogłoszony w ciągu dwóch tygodni.
Związek będzie chciał również uhonorować trenera Wentę i podziękować mu za 8 lat pracy z kadrą. To na razie wstępny pomysł, chcielibyśmy zorganizować spotkanie podsumowujące ostatnie lata. Na gali mieliby się spotkać zawodnicy z kadry, a także ich rodziny. Musimy przedyskutować to wszystko także z trenerem Wentą - dodaje prezes ZPRP.
Nie jest również wykluczone, że Wenta nadal będzie wspierał związek i kadrę. Chcemy nadal korzystać z jego doświadczenia - podkreśla Kraśnicki.