RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Domenech na zasiłku dla bezrobotnych

Autor: Publikacja: Środa, 29 września (20:26) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po zwolnieniu z Francuskiej Federacji Piłkarskiej były trener ekipy "Trójkolorowych" zgłosił się do urzędu pracy i dostał... zasiłek dla bezrobotnych. Bardzo pokaźny zasiłek...

Raymond Domenech został zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Francji po tegorocznych mistrzostwach świata w RPA. Szkoleniowiec jeszcze przez kilka miesięcy pełnił funkcję dyrektora technicznego reprezentacji, ale Francuska Federacja Piłkarska (FFF) we wrześniu postanowiła całkowicie się z nim rozstać.

Teraz okazało się, że były trener "Les Bleus" zarejestrował się w swoim lokalnym urzędzie pracy i dopóki nie znajdzie nowego zatrudnienia, będzie pobierał zasiłek w wysokości 5600 euro miesięcznie. Francuskie prawo mówi, że może to robić nawet przez 36 miesięcy. Tak wysoki zasiłek został wyliczony procentowo, na podstawie poprzednich poborów Domenecha.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: