To drugi medal dla Polski na mistrzostwach. W czwartek złoty na 200 m st. motylkowym zdobył Korzeniowski.
Dzisiaj dobrze popłynął również Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra). W wyścigu na 200 m stylem grzbietowym zajął czwarte miejsce z czasem 1.57,45. Wygrał Rosjanin Stanisław Doniec - 1.57,18. Srebrny medal zdobył Austriak Markus Rogan - 1.57,31, a brązowy Francuz Benjamin Stasiulis - 1.57,37.
Z kolei polska męska sztafeta 4x200 z czasem 7.22,71 zajęła ósme miejsce w Budapeszcie. Wygrali Rosjanie - 7.06,71, przed Niemcami - 7.08,13 i Francuzami - 7.09,70. Biało-czerwoni płynęli w składzie: Paweł Korzeniowski, Przemysław Stańczyk, Łukasz Gąsior i Paweł Rurak.