RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bjoergen: Spróbuję powtórzyć niemożliwy wyczyn Kowalczyk

Publikacja: Piątek, 10 maja (20:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mistrzyni biegów narciarskich Marit Bjoergen zapowiedziała, że sezonie 2013/2014 spróbuje powtórzyć wyczyn swojej polskiej rywalki Justyny Kowalczyk. Chodzi o to, by w jednym sezonie wygrać Tour de Ski i zdobyć złoty medal olimpijski. "To będzie teraz moim wyzwaniem" - przyznała Norweżka.

Kowalczyk, zdobywając złoty medal na 30 kilometrów techniką klasyczną w Vancouver, pokazała, że jak najbardziej jest możliwe w jednym sezonie wygranie TdS i zostanie mistrzem olimpijskim - stwierdziła Bjoergen. Wyjaśniła, że priorytetem sezonu będą dla niej igrzyska olimpijskie i to na czas ich trwania przewiduje swój szczyt formy. Tour de Ski rozgrywany będzie zaledwie miesiąc przed Soczi, tak że dobra dyspozycja powinna już być, a start w kilkuetapowej imprezie będzie dobrym przedolimpijskim przetarciem - dodała. 

Dziennik "Aftenposten" nie podzielił optymizmu biegaczki i ocenił, że trudno będzie jej wprowadzić w życie założenia na najbliższy sezon. Przypomniał, że jak na razie tylko dwóm biegaczkom udało sie wygrać TdS i następnie w kilka tygodni później zdobyć złoty medal na wielkiej imprezie. Była to Finka Virpi Kuitunen, która w 2007 roku wygrała TdS i została trzykrotną mistrzynią świata w Sapporo i Justyna Kowalczyk - jedyna biegaczka, która została mistrzynią olimpijską zaraz po zwycięstwie w TdS w 2010 roku.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: