Zmarła piąta osoba poszkodowana w piątkowym pożarze w Jastrzębiu-Zdroju. To 13-letnia dziewczynka, która przebywała w szpitalu w Cieszynie - poinformowała Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju. Wstępna przyczyna jej zgonu podana przez szpital to zatrucie tlenkiem węgla.

Dziś rozpoczęła się sekcja zwłok pozostałych czterech ofiar pożaru. Jej wstępne wyniki będą znane po zakończeniu sekcji, ostateczne po kilku dniach. Termin sekcji dziewczynki nie jest jeszcze znany.

Do pożaru doszło w piątek w nocy w domu jednorodzinnym w Jastrzębiu-Zdroju. Jego ognisko znajdowało się na piętrze budynku, paliła się część schodów i szafa. Ogień gasiło sześć zastępów straży pożarnej.

W wyniku pożaru zmarło pięć osób. Po przybyciu na miejsce lekarze stwierdzili zgon 18-latki. Mimo reanimacji zginęła też jej czteroletnia siostra. W sobotę zmarły dwie kolejne ofiary pożaru przebywające na oddziałach intensywnej opieki medycznej w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju: 10-letni chłopiec i 40-letnia matka dzieci.

Prokurator rejonowy Jacek Rzeszowski powiedział wczoraj, że w prowadzonym postępowaniu sprawdzane są wszystkie wątki, ale na razie nie można ujawniać żadnych szczegółów.

(jad)