Choć od kilku dni trwa astronomiczna wiosna, to zimowa aura da się nam jeszcze we znaki. Według prognoz, w najbliższych dniach ma śnieżyć.

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W Niektórych miejscach w Polsce spadł śnieg. Takie zdjęcia o poranku dostaliśmy z Zakopanego.

Na słoneczną i ciepłą wiosnę jeszcze poczekamy. Prognozy wskazują, że w  tym tygodniu temperatura nie będzie nas rozpieszczać. Dodatkowo, będzie padać - i to nie tylko deszcz.

Najcieplej zrobi się w weekend, kiedy termometry miejscami wskażą nawet 16 stopni Celsjusza. Jednak w ciągu tygodnia temperatura spadnie miejscami nawet poniżej zera.

To jednak nie wszystko. Mieszkańcy województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego powinni przygotować się na opady śniegu. Prognozy wskazują, że na Warmii i Mazurach sypnie we wtorek.

Natomiast na Podlasiu opady śniegu prognozowane są na wtorkowe popołudnie. Temperatura odczuwalna spadnie wówczas nawet do 6 stopni Celsjusza poniżej zera. Po słonecznej środzie, w województwie podlaskim śnieg spadnie również w czwartek.