Policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Pragi Północ, który siekierą uderzył w głowę klienta jednego z lokali gastronomicznych - przekazała w środę podkom. Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Jak dodała, motywem ataku była zazdrość o żonę.

Do ataku doszło 17 listopada rano. Agresywny 42-latek przyszedł do lokalu gastronomicznego prowadzonego przez jego żonę i brutalnie zaatakował jednego z klientów, zadając mu cios siekierą w głowę - powiedziała podkom. Paulina Onyszko.

Poszkodowany 43-letni mężczyzna z urazem czaszki został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Po ataku napastnik uciekł. Policjanci szybko go złapali. W sprawie wszczęto śledztwo nadzorowane przez prokuraturę rejonową. Śledczy przesłuchali bezpośrednich świadków tego zdarzenia. Wykonano również oględziny i przeszukania. Na podstawie zebranych w sprawie materiałów w prokuraturze przedstawiono 42-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Ustalono, że prawdopodobnym motywem jego postępowania mogła być zazdrość o żonę - powiedziała podkom. Paulina Onyszko.

Na wniosek policji i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 42-latka na 3 miesiące. Za popełniony czyn grozi mu kara dożywotniego więzienia.

SPRAWDŹ: Znany kulturysta z zakazem wjazdu do Polski. Jest liderem organizacji neonazistowskiej