Zatrzymany został 1 z 3 porywaczy, którzy uprowadzili w Mikołowie mężczyznę. 54-latek był przetrzymywany w Jeleniej Górze. Porywacze próbowali wymusić za niego okup.

Do porwania doszło tydzień temu, na jednej z głównych ulic Mikołowa.

54-latek właśnie wracał z pracy i szedł w kierunku przystanku autobusowego. W pewnym momencie zatrzymał się przy nim czarny samochód, a jeden z mężczyzn, który w nim jechał, pokazał coś, co przypominało policyjną odznakę.54-latek usłyszał, że "jest zatrzymany"- opowiada Barbara Dudek z policji w Mikołowie.

Uprowadzony razem z trzema porywaczami pojechał do swojego domu w Łaziskach Górnych. Tam napastnicy, pozorując przeszukanie, ukradli mu 5 tysięcy złotych. Potem wszyscy pojechali do Jeleniej Góry, gdzie uprowadzony mężczyzna był przetrzymywany. Porywacze zadzwonili też do jego brata, żądając 25 tysięcy złotych okupu w zamian za uwolnienie. Wpadli, kiedy razem z porwanym pojechali do sklepu.

Porywacze chcieli zmusić mężczyznę, żeby kupił na raty sprzęt rtv - relacjonuje Barbara Dudek. Porwanemu udało się w sklepie skontaktować z ochroną, która wezwała policję. Porywacze uciekli, ale jednego złapano. Dwaj kolejni są poszukiwani.

Zatrzymany mężczyzna ma 22 lata. Będzie odpowiadał m.in. za handel ludźmi oraz kradzież.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)