50 zarzutów postawiła prokuratura kierowniczce jednego z ośrodków pomocy społecznej w powiecie kamieńskim w Zachodniopomorskiem – dowiedział się reporter RMF FM. Według śledczych kobieta przez 15 lat stosowała przemoc psychiczną i fizyczną wobec podwładnych.

Jak ustalili śledczy, kobieta dyskryminowała, nękała, poniżała i straszyła utratą pracy. Od swoich pracowników żądała korzyści osobistych i majątkowych. Zmuszała również do uczestniczenia w zakładowych imprezach. Za nieobecność na nich karała odebraniem premii.

Prowadzący śledztwo ustalili również, że kobieta potrafiła uderzyć swoich pracowników. Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM, funkcjonariusze, którzy przesłuchiwali podwładnych kobiety, byli w szoku, że tak może zachowywać się szef. Pracownicy domu opieki społecznej dostarczyli nagrania, które są teraz analizowane.

Zarzuty, które postawiono kobiecie, dotyczą naruszenia praw pracowniczych, stosowania przemocy fizycznej i psychicznej, a także wielokrotnego przyjmowania korzyści majątkowych. Kierowniczce zakładu grozi kara do 8 lat więzienia.