Całą niedzielę trwały powroty z długiego weekendu! Niestety na polskich drogach doszło do wielu wypadków. M.in. sześć osób zostało rannych w zderzeniu czterech samochodów w okolicach węzła Legnica-Wschód na dolnośląskim odcinku A4. O tym, co jeszcze działo się na trasach w całym kraju, informowaliśmy w naszej relacji minuta po minucie. Zobaczcie jej zapis!

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

20:40

Trzy osoby zostały ranne w zderzeniu trzech samochodów na krajowej "74" w pobliżu miejscowości Krzemień Pierwszy na Lubelszczyźnie. Trasa Janów Lubelski - Zamość jest zablokowana.

20:05

Śmiertelny wypadek na krajowej "46" między Nysą a Opolem. W Dąbrowie Niemodlińskiej samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Motocyklista zginął na miejscu.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana, policja wyznaczyła objazd przez Karczów i Chruścinę Opolską.

19:40

Utrudnienie na dk 74 na odcinku Janów Lubelski - Zamość. W pobliżu m. Krzemień Pierwszy (woj. lubelskie) doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. 3 osoby zostały ranne. Droga została zablokowana. Wyznaczono objazd przez m. Krzemień Drugi, Zofianka Dolna.

19:10

Nadal ponad 10-kilometrowy korek na dolnośląskim odcinku autostrady A4 na wysokości Kątów Wrocławskich - w kierunku Zgorzelca. To skutek dwóch wspomnianych wypadków.

18:42

Utrudnienie na krajowej "19" (odcinek Bielsk Podlaski - Siemiatycze) w pobliżu m. Andryjanki (woj. podlaskie). Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z samochodem typu "bus". 2 osoby zostały ranne. Droga została zablokowana.  Wyznaczono objazd dla samochodów ciężarowych przez m. Ciechanowiec, Brańsk. Objazd dla samochodów osobowych wyznaczono drogami lokalnymi. 

18:15

Olbrzymi korek do Przejścia granicznego w Korczowej, dla Polaków wracających z długiego weekendu. Jak informuje Policja obecna na granicy Ok 10h stania - informuje jeden z słuchaczy na Gorącą Linię RMF FM. 

18:11

Zderzenie trzech aut osobowych na A4 (odcinek Legnica - Wrocław) w pobliżu w. Kąty Wrocławskie (woj. dolnośląskie). 1 osoba została ranna. Zablokowany lewy pas ruchu jezdni w k. Zgorzelca. Ruch odbywa się prawym pasem. 

18:02

Utrudnienia też na krajowej "79"  Lipsko - Ożarów w Świętokrzyskiem. W pobliżu miejscowości Karsy zderzyły się trzy samochody. W tym miejscu przejazd możliwy tylko wahadłowo.

17:55

Uwaga na A1 w Łódzkiem. Na wysokości węzła Łódź-Północ samochód osobowy zderzył się z autokarem. Nikomu nic się nie stało, ale na pasach w kierunku Katowic już utworzył się korek.

17:44

Wypadek na S3 (odcinek Myślibórz - Gorzów Wielkopolski) w pobliżu m. Marwice (woj. lubuskie). Doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. 2 osoby zostały ranne. Zablokowany jest lewy pas ruchu jezdni w k. Gorzowa Wlkp. Ruch odbywa się prawym pasem.

17:08

Utrudnienie na krajowej 79 na odcinku Lipsko - Ożarów w pobliżu m. Karsy (woj. świętokrzyskie). Doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. Wprowadzono ruch wahadłowy.

16:57

Uważajcie też na drodze krajowej numer 1 w Czechowicach-Dziedzicach w Śląskiem. Tam - na pasach w kierunku Bielska - strażacy usuwają z jezdni plamę oleju.

16:44

Kilka kilometrów ma już korek na obwodnicy Krakowa. Zator - na pasach w kierunku Katowic - zaczyna się tuż za węzłem zakopiańskim.

16:05

UWAGA!!! O godzinie zaczną się poważne utrudnienia w Warszawie - po praskiej stronie Wisły. Wszystko przez wieczorny koncert Coldplay na Stadionie Narodowym. Wyłączone z ruchu będą niektóre ulice Saskiej Kępy, a komunikacja miejska będzie jeździć objazdami. Zarząd transportu apeluje, by na koncert dojechać komunikacją miejską, w tym specjalną linią 77.

16:03

Na A4 utkniecie też niestety w okolicach Legnicy na Dolnym Śląsku. Po zderzeniu 4 samochodów w kierunku Zgorzelca przejechać można jednym pasem.

15:55

Długi zator utworzył się na obwodnicy Krakowa. Autostrada  A4 w kierunku Katowic stoi już niemal od zjazdu z Zakopianki.

15:24

Wypadek na drodze krajowej numer 47 na odcinku Nowy Targ - Zakopane w pobliżu m. Biały Dunajec (woj. małopolskie). Doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. 2 osoby zostały ranne. Droga zablokowana. Wyznaczono objazd przez Biały Dunajec.

15:09

Utrudnienie na drodze krajowej numer 1, na odcinku Tychy - Bielsko-Biała w pobliżu m. Pszczyna (woj. śląskie). Doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. Zablokowany prawy pas ruchu jezdni w k. Katowic. Ruch odbywa się lewym pasem.

15:01

Utrudnienie na drodze krajowej numer 8 na odcinku Ostrów Mazowiecka - Wyszków w pobliżu m. Nagoszewo (woj. mazowieckie). Doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i 3 samochodów osobowych. 1 osoba została ranna. Wprowadzono ruch wahadłowy. 

14:56

W dalszym ciągu zablokowana jest droga krajowa numer 22 w pobliżu Buszkowa w Pomorskiem. Tam zderzyły się trzy samochody osobowe i ciężarówka, 4 osoby zostały ranne. Objazd prowadzi przez krajową "11" i drogę wojewódzką nr 201. Korkuje się autostrada A1 w Nowej Wsi niedaleko Torunia. Przed bramkami w kierunku Łodzi trzeba czekać ponad pół godziny.

14:55

Po zderzeniu motocykla z samochodem zablokowana jest droga krajowa numer 58 między Olsztynkiem a Jedwabnem w Warmińsko-Mazurskiem.

14:51

Zderzenie czterech samochodów w okolicach węzła Legnica-Wschód na dolnośląskim odcinku A4. Jezdnia w kierunku Zgorzelca jest zablokowana. Policja kieruje na objazdy.

(mal)