Tragiczne skutki wypadku na Rysach. Ciężko ranny został turysta, który poślizgnął się poniżej szczytu. Został przetransportowany do szpitala w Zakopanem. Tam zmarł.

Turysta poślizgnął się poniżej szczytu Rysów i zsunął po stromym zboczu na śniegu kilkaset metrów w dół.

W ciężkim stanie ratownicy TOPR-u przetransportowali go śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala. Niestety, nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł.

W trakcie udzielania mu pomocy, obok ratowników zsunął się kolejny turysta. Mężczyzna jest poobijany. Ma mocno podrapane nogi, bo wybrał się na szczyt w krótkich spodenkach.

Ratownicy ostrzegają, że w wysokich partiach Tatr, mimo słonecznej pogody, warunki turystyczne są nadal zimowe.

Jak informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego, w Tatrach Wysokich po północnej stronie grani, w żlebach i w kotłach zalega pokrywa śnieżna. Śnieg w godzinach południowych jest mokry, a w godzinach rannych twardy i zmrożony. Większość łańcuchów zabezpieczających szlaki w wysokich partiach gór znajduje się jeszcze pod śniegiem. Do uprawiania turystyki w tej części Tatr niezbędny jest sprzęt zimowy jak raki i czekan oraz doświadczenie w uprawianiu turystyki zimowej.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(j.)