O godzinie 9.30 w czwartek rozpocznie się ewakuacja mieszkańców z okolic budowy Portu Popowice. Na jej terenie znaleziono bombę-niewypał z czasów II wojny światowej o wadze 250kg. Obszar bezpieczeństwa to 500 m. Do czwartku pocisku pilnuje policja.

Na budowie osiedla na Popowicach znaleziono bombę. Niewybuch waży 250 kg i ma 120 centymetrów długości. Pochodzi z czasów II wojny światowej. 

Policjanci pilnują, by w pobliże budowy nie trafił nikt przypadkowy. Na szczęście w najbliższej okolicy nie ma osób już zamieszkujących. W czwartek rano zaplanowano rozpoczęcie ewakuacji mieszkańców z budynków, które znajdują po drugiej stronie ulicy. Potem saperzy zajmą się niewypałem - powiedział policjant.

Trzeba ewakuować ludzi w promieniu 500 metrów. Do 9.30 swoje domy muszą opuścić mieszkający w rejonie ulicy Białowieskiej, Popowickiej, Bobrzej, Rysia, Wejherowskiej i Milenijnej.  Już dziś informują ich o tym policjanci i strażnicy miejscy.

Ewakuacja ma objąć ponad tysiąc okolicznych mieszkańców. Dla osób, które nie będą miały gdzie pójść, przewidziano podstawienie autobusów MPK.

Opracowanie: