W Szamocinie w województwie wielkopolskim funkcjonariusz postrzelił mężczyznę, który miał zostać przetransportowany do więzienia. Do wypadku doszło podczas próby ucieczki. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak poinformował Romuald Piecuch z biura prasowego wielkopolskiej policji, 31-latek był poszukiwany do odbycia kary w więzieniu. Do zatrzymania doszło, kiedy policjanci zatrzymywali do kontroli osobowe auto.

W środku siedziały cztery osoby. Okazało się, że jedna z nich jest poszukiwana. Mężczyzna zorientował się, że zostanie zatrzymany i zaczął uciekać. W pogoń rzucił się jeden z funkcjonariuszy - powiedział Piecuch.

W czasie pościgu policjant postrzelił uciekiniera, mężczyzna jednak zdołał zbiec. Udało się go odnaleźć dopiero po przeprowadzonej obławie. Policjanci zatrzymali go w centrum Szamocina.

Jak poinformował Piecuch, Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zbada zasadność użycia broni i zachowanie policjantów. Sprawę bada też prokuratura.