RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Warszawa: Operator koparki uszkodził rurę przy budowie stacji Świętokrzyska

Autor: Publikacja: Środa, 19 września (15:40) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Na budowie metra w Warszawie znowu pojawiła się woda. Tym razem przy stacji Świętokrzyska.

Ulicą Marszałkowską w ścisłym centrum Warszawy popłynęła brudna rzeka. To operator koparki uszkodził rurę wodociągową.  Robiąc tak zwaną przekładkę wodociągową przy budowie stacji uszkodził jedną z ważniejszych magistral wodnych w mieście.  Przerwał rurę o średnicy 400 mm.

Wyciek był na tyle duży, że woda zalała całą wschodnią jezdnię ul. Marszałkowskiej.

Wodę już uprzątnięto. Mimo awarii, mieszkańcy centrum Warszawy nie odczują przerw w dostawach wody, bo wodociągowcom, na szczęście, udało się obejść uszkodzony fragment magistrali.

Źródło: RMF FM
Tagi: Warszawa metro

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: