Cztery i pół miesiąca - dokładnie tyle warszawiacy czekali na tę wiadomość. Już jutro rano drogowcy otworzą ul. Marszałkowską. Jedną z głównych ulic w centrum stolicy zamknięto 30 kwietnia w związku z budową drugiej linii metra.

Otwarcie Marszałkowskiej na pewno znacznie upłynni ruch, bo wielu kierowców na cztery miesiące przeniosło się na wiecznie stojącą Wisłostradę. Sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy woda zalała stację budowaną na Powiślu. Pod tunelem Wisłostrady powstało małe jezioro i samochody trzeba było skierować na objazdy. Jeszcze dzisiaj objazd do Placu Bankowego prowadzi… objazdem zamkniętego tunelu Wisłostrady.

Otwarcie Marszałkowskiej od Królewskiej do Ronda Dmowskiego nie tylko powinno rozluźnić centrum, ale da mieszkańcom alternatywną drogę podróży z północy na południe stolicy. To szczególnie dobre rozwiązanie dla Żoliborza i Bielan.

Jutro rano na Marszałkowską wracają kierowcy, tramwaje pojawią tam jednak dopiero za tydzień. W związku z budową torowiska, pomiędzy ulicą Widok a Rysią będą zwężenia.

Kierowcy z Marszałkowskiej nadal nie będą mogli skręcać w Świętokrzyską. Ta ulica również jest zamknięta w związku z budową drugiej linii metra.