Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła śledztwo w sprawie pożaru bloku na Bródnie w Warszawie. "W sprawie został powołany biegły z zakresu pożarnictwa, który ustali jego przyczynę. Byli i są przesłuchiwani świadkowie" - przekazał rzecznik prokuratury Marcin Saduś.

Śledztwo jest prowadzone w kierunku sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś. Wstępne ustalenia wskazują, iż straty związane z pożarem wynoszą ponad pół miliona złotych.

Do pożaru doszło w nocy z 13 na 14 sierpnia w dziesięciopiętrowym bloku przy ul. Rembielińskiej. Ogień zniszczył elewację budynku, a także okna na klatce schodowej i w mieszkaniach. Gasiło go pięć zastępów straży pożarnej. Ewakuowanych zostało kilkanaście osób. Nikt nie ucierpiał.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.