Zaczyna się kolejny wakacyjny weekend. Reporterzy RMF FM pomagali Wam szybko i bezpiecznie dojechać na letni wypoczynek. W Popołudniowych Faktach i na RMF24 informowaliśmy Was na bieżąco o warunkach dojazdu do popularnych miejscowości turystycznych, a także o sytuacji na autostradach i drogach wylotowych z największych polskich miast.

20:53 Zderzenie trzech samochodów na krajowej siódemce w Załuskach to odcinek Płońsk - Zakroczym. Zablokowany jest jeden pas w kierunku Płońska. Ruch przepuszczony jest drugim pasem.

20:15 Po pomorskich drogach jeździ się już bez problemów. Z jednym wyjątkiem. Zwolnić trzeba w miejscowości Cedry na krajowej "siódemce" - to wąskie gardło, dla jadących w kierunku Warszawy. Wyłączono tam sygnalizację, żeby upłynnić ruch. Jest lepiej niż kilka godzin temu, ale to nie znaczy, że jest dobrze.

W kierunku Gdyni jedzie Obwodnicą Trójmiasta sporo aut. Cześć z nich zapewne zmierza Hel - dla nich dobra wiadomość - między Redą a Władysławowem nie ma korka, choć mimo późnej pory ruch jest duży. Największe zmartwienie dla kierowców to pogoda. Przed chwilą przestało padać, drogi są mokre i śliskie. Uważajcie. A kto jedzie na Mazury niech pamięta, że tam też pogoda nie jest łaskawa dla kierowców. Pada.

19:52 Utrudnienia na zachodniopomorskim odcinku drogi ekspresowej S3 i na wysokości Kunowa w kierunku Szczecina. Samochód osobowy uderzył w bariery. Zablokowany jest lewy pas jezdni.

19:26 Utrudnienia na krajowej 8 - między Wrocławiem a Oleśnicą. Zderzyły się dwa tiry. Ciężarówki blokują część drogi, a w miejscu wypadku droga zwęża się z dwóch do jednego pasa - siłą rzeczy tworzą się korki. Utrudnienia także na trasie A18. Między Golnicami a Krzyżową musicie zwolnić do 70 kilomterów na godzinę - tam remontowana jest nawierzchnia trasy.

19:23 Ważna informacja dla osób, które korzystają z komunikacji miejskiej w województwie śląskim. Od 20 przestaną jeździć tramwaje między katowickim Rondem a placem Skargi w Siemianowicach Śląskich. Przez cały weekend będzie tam naprawiane torowisko. Zamiast tramwajów będą jeździły autobusy. W poniedziałek wszystko powinno wrócić do normy.

19:10 Warmia i Mazury: Na najpopularniejszych trasach, czyli krajowej "7" i krajowej "16" widać dość dużo aut, ale ruch jest płynny, nie ma korków, na szczęście nie ma też utrudnień spowodowanych wypadkami. Jedyną niedogodnością dla kierowców jest padający w praktycznie całym województwie deszcz - uważajcie, bo miejscami nawierzchnia może być śliska.

19:01 Zakopane: Turystów wcale nie jest tak dużo, jak można by się spodziewać w środku wakacji. Sami kierowcy, którzy przed chwilą przyjechali z Krakowa, byli zaskoczeni, że ruch na Zakopiance jest tak płynny i właściwie tylko przed skrzyżowaniami, sygnalizacją świetlną w Skomielnej i Kilkuszowej tworzą się niewielkie korki. Większy problem jest z poruszaniem się po samym Zakopanem, bo główne ulice są bardzo zatłoczone - ale w lipcu to już chyba nikogo nie dziwi.

18:49 Gorąca Linia: Na obwodnicy Krakowa zablokowana jezdnia w kierunku Zakopianki od węzła w Balicach.

18:21 Zablokowana autostrada A4. Na jezdni w kierunku Wieliczki motocyklista zderzył się z samochodem ciężarowym. Na pasie w kierunku Balic lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

18:06 Warszawa: Na stanie w korku musimy się przygotować na wszystkich wylotówkach z miasta. Najgorzej jest na południu stolicy. Kierowcy, którzy wybierają się w stronę Wrocławia, Krakowa lub Katowic, muszą się przygotować naprawdę na długą podróż. Korek zaczyna się w Alejach Jerozolimskich przy Dworcu Centralnym. Sznur aut ciągnie się grójecką i aleją Krakowską aż do Raszyna.Źle wygląda również wyjazd w stronę Ząbek czy Mińska Mazowieckiego. Stoi cały węzeł Marsa. Gdy jedziemy do Białegostoku, przemkniemy Trasą Toruńską, jednak zatrzyma nas korek przed na ósemce Markami. Nie polecamy również wyjazdu w kierunku Trójmiasta. Wisłostrada stoi od Mostu Północnego.

17:43 Piwo się rozlało - jest korek przed rondem w Dolnej Grupie koło Świecia w Kujawsko-Pomorskiem na skrzyżowaniu dróg krajowych numer 1 i 16. Ciężarówka zgubiła tam kilka skrzynek z piwem. Strażacy zbierają teraz szkło.

17:30 Najgorzej tradycyjnie jest na dk 11. Tradycyjnie, bo skończony tydzień pracy, słońce świeci - więc wszyscy ruszają nad morze i wszyscy stoją w jednym wielkim korku na wylotówce z Poznania w stronę Kołobrzegu. Wzmożony ruch jest też na innych trasach m.in: na autostradzie, a że tam trwa wymiana barierek między poznańskimi węzłami Krzesiny i Luboń, też osiągnięcie maksymalnej prędkości będzie raczej trudne. Uważajcie też w Gnieźnie, na dk 5, tam trwa remont wiaduktu i zwężenie drogi.

17:24 Na drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie (Podkarpackie) rozpoczęły się prace związane z budową wiaduktu nad linią kolejową. W związku z tym kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

16:58 Śląskie: Zwolnić trzeba w Częstochowie na ul. Wojska Polskiego - na trasie w kierunku Katowic doszło do kolizji. Motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Korki tworzą się na drodze S1 pod Sosnowcem, przy zjeździe na Jaworzno. W tej chwili już także korkuje się autostrada A4 przed punktami poboru opłat w Żernicy. W kolejkach trzeba też postać na A4 przed bramkami w Brzęczkowicach w kierunku Krakowa.

16:52 Kierowcy musza się uzbroić w cierpliwość na krajowej "ósemce" w Mszczonowie na Mazowszu. Zapalił się tam tir. Ogień szybko ugaszono, ale utworzył się korek.

16:15 Na drogach Warmii i Mazur nie ma żadnych utrudnień związanych z wypadkami. Nie ma też szczególnie dużego natężenia ruchu. Bez wątpienia wolniej musicie jednak jechać tam, gdzie prowadzone są roboty drogowe - to przede wszystkim krajowa "7" na odcinku Olsztynek-Nidzica. Ale także krajowa "16" w okolicy Mikołajek czy dk "58" w okolicy Pisza. Przygotujcie się na zwężenia, miejscami także ruch wahadłowy.

15:38 Spore korki w Gdyni na trasie w kierunku Gdańska. To skutki wypadku na wysokości ulicy stryjskiej. Kierowcy na Pomorzu nie mają dziś łatwo. Na autostradzie A1, w kierunku Gdańska, za węzłem Stanisławie strażacy ugasili płonący samochód, ale wciąż mogą pracować na pasie technicznym. Bardzo duży ruch między Rumią a Redą - w korku stoją turyści jadący na Hel i mieszkańcy wracający z pracy. W Gdańsku jak zwykle czeka się od strony Warszawy - zator zarówno na wyjeździe jak i wjeździe do miasta. Bardzo duży ruch także w okolicach Malborka na krajowej "22", mniejszy na dk 55.

15:20 Utworzył się korek w Skwierzynie na trasie Gorzów Wielkopolski - Zielona Góra. Jak sprawdziliśmy, nie ma tam wypadku ani robót drogowych - korek jest następstwem wzmożonego ruchu na początku weekendu.

14:54 Słonecznie, sucho, niezbyt gorąco - taka sprzyjająca aura od rana na Dolnym Śląsku towarzyszy kierowcom. Na drogach bez wypadków - ale są miejsca gdzie trzeba zdjąć nogę z gazu. Na autostradzie A4 na między węzłami Legnica i Lubiatów 12 kilometrów można jechać tylko jednym pasem - drugi zajęty jest przez ekipy remontowe. Jadąc A4 w stonę Katowic z kolei musicie zwolnić na wysokości Opola - tam wymieniane są bariery energochłonne.

Tym, którzy ten weekend albo i urlop zamierzają spędzić w Karpaczu przypominamy, że od strony Wrocławia nieprzejezdna jest droga dojazdowa do jeleniej Góry i Karpacza właśnie. Po nawałnicach zerwany jest most. Trzeba jechać objazdami przez Kamienną Górę lub Wojcieszów.

14:20 W korku możecie utknąć na krajowej pięćdziesiątce na odcinku Sochaczew - Wiskitki. Po kolizji dwóch aut osobowych wprowadzono tam ruch wahadłowy.

14:14 Gorąca Linia RMF FM: korki na drodze łączącej Zieloną Górę z Sulechowem. Tam droga jest remontowana i wprowadzono ruch wahadłowy.

14:09 Warszawa: W stolicy staniecie w korku na Wisłostradzie. W związku z pracami na Czerniakowskiej zatrzymacie się już przy Sanguszki. Trójkę wrzucicie dopiero za tunelem i światłami pod Mostem Poniatowskiego. Gęsto też w drugą stronę przy zjeździe z Trasy Siekierkowskiej. W Warszawie korkują się również Aleje Jerozolimskie, Wybrzeże szczecińskie i węzeł Marsa. Poza stolicą korki również w Piasecznie, Łomiankach i Górze Kalwarii.

14:00 Korki na trasie między Częstochową a Katowicami. W miejscowości Brudzowice za Siewierzem doszło do wypadku. Zderzyły się 2 samochody osobowe. W kierunku Katowic można jechać tylko lewym pasem. Poza tym na drogach w województwie śląskim dość spokojnie. Ruch na A4 jest dość duży, ale przed bramkami w Gliwicach na razie nie ma korków. Natomiast na autostradzie w kierunku Krakowa w Brzęczkowicach przed punktami poboru opłat stoi po kilkanaście samochodów.

Informacje o wypadkach, remontach dróg i utrudnieniach w ruchu możecie przesyłać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na Wasze sygnały!

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.