Państwowa i ochotnicza straż pożarna włącza się do akcji poszukiwań dwóch chłopców z Malborka. Dwaj bracia - 12- i 14-latek - wyszli z domu przedwczoraj rano. Do teraz nie ma po nich śladu.

Akcja poszukiwawcza rozszerza się głównie ze względu na upływający czas - chłopcy już już dwie noce spędzili po za domem, a dzisiejsza była bardzo mroźna.

Po publikacji zdjęć chłopców policjanci dostali kilkanaście sygnałów - większość z okolic Malborka, ale na przykład także z Bydgoszczy. Wszystkie sprawdzono, ale nie przyniosło to efektów. Dziś policja ponownie będzie zaglądać do niektórych ze wskazanych tych miejsc.

Wiadomo, że chłopcy nie wzięli ze sobą telefonów - to może wskazywać na ucieczkę z domu. Starszy z nich już kiedyś to zrobił - policja nie wyklucza, że tym razem mógł namówić do tego młodszego brata.

Zaginieni chłopcy to 12-letni Maciej Cichecki i jego starszy o dwa lata brat, Kacper. Maciej ma 140 cm wzrostu, jest szczupły, ma krótkie włosy i niebieskie oczy. Ubrany był w pomarańczową kurtkę zimową, granatowe spodnie dresowe oraz szare adidasy.

Kacper Cichecki ma 150 cm wzrostu, jest szczupły, ma krótkie włosy i niebieskie oczy. W dniu zaginięcia ubrany był czarną skórzaną kurtkę i niebieskie jeansy.


Wszystkie osoby mogące pomóc w odnalezieniu zaginionych chłopców proszone są o kontakt z policjantami Zespołu ds. Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Malborku pod numerem tel. 552702919 lub z oficerem dyżurnym pod numerem 997.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)