Zima zaatakowała we Wrocławiu. Jak informują słuchacze RMF FM, warunki na drogach są fatalne. Wielu kierowców niestety nie zmieniło opon letnich na zimowe. Trudne warunki również na wielkopolskich drogach. IMGW ostrzega przed gołoledzią.

Bardzo trudne warunki na dolnośląskich drogach - alarmują słuchacze RMF FM. W efekcie dochodzi do stłuczek. Na dolnośląskim odcinku autostrady A4, na wysokości węzła Wrocław - Południe zderzyły się dwie ciężarówki.  Z jednej wysypał się ładunek.

W tej samej okolicy doszło też do zderzenia dwóch ciężarówek i jednego auta osobowego. Na szczęście nikt nie ucierpiał. 

 Na wielkopolskich drogach doszło do kilku kolizji. Jak informuje reporter RMF FM Mateusz Chłystun, to skutki kilkugodzinnych opadów śniegu. Po tym jak na poznańskich Ratajach, w słup podtrzymujący sieć trakcyjną uderzyła ciężarówka, wstrzymany został ruch tramwajów. W przydrożne słupy uderzyły też osobówki na ulicy Podolańskiej i na drodze krajowej 92 w Swarzędzu. W Wielkopolsce spadło 2 cm śniegu.

Śnieg na ulicach szybko jednak topnieje i zamienia się w błoto. 

IMGW ostrzega przed gołoledzią w 6 regionach

Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na południu i w centrum mogą wystąpić opady marznącego deszczu, które powodują gołoledź. Alerty pierwszego stopnia wydano dla sześciu województw: wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego.

W wielu regionach kraju możliwy jest śnieg i deszcz ze śniegiem. Nad morzem i w górach będzie wiał porywisty wiatr. 

To była bardzo mroźna noc w Polsce

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w Bieszczadach na stacji telemetrycznej Polana, temperatura spadła do -16,5 stopni. Równie zimno było w Stuposianach, -16 stopni.Chłodno było tez w Zakopanem -10,4 stopni. Najcieplej było na Wybrzeżu, choć tam również temperatura w nocy spadła poniżej zera. Termometry pokazały - 1,3 stopnia. 

Ujemna temperatura w ciągu ostatnich dni na południu Polski sprawiła, że na Sole, Rabie, Dunajcu, Popradzie, Białej Tarnowskiej, Wisłoce, Sanie i Wisłoku zaczął powstawać śryż i lód. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.