Podczas burz i nawałnic uszkodzone zostały trakcje kolejowe. Wiele pociągów ma wielogodzinne opóźnienia.

Z Krakowa do Szczecina pociąg jedzie od piątku od godziny 14... Utknął w szczerym polu - skarżyła się jedna ze słuchaczek. Jadę już 20 godzinę z Krakowa do Szczecina, burza rozwaliła trakcję, próbowano ją naprawić. Niestety o godzinie 4 w nocy powiedziano, że tego nie naprawią i wyproszono nas z pociągu. Miano nam podstawić nowy pociąg. Podstawiono. Niedługo później i ten pociąg rozkraczył się... - żali się inna pasażerka.

Problemy mają nie tylko pasażerowie pociągu Wawel na trasie Kraków - Szczecin. Najtrudniejsza sytuacja jest wciąż w województwie pomorskim, gdzie powalone drzewa uniemożliwiają przejazd pociągów na trasach z Wejherowa do Lęborka oraz z Chojnic do Czerska. Na odcinku Piła - Bydgoszcz pasażerowie przesiedli się do autobusów. Oczyszczono już torowiska na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i na Kujawach. Pasażerowie opóźnionych pociągów otrzymali wodę. Na dworcach na bieżąco przekazywane są informacje o utrudnieniach i opóźnieniach.

Dziś przez trudną sytuację pogodową na północy Polski na tory nie wyjedzie kilkanaście pociągów. PKP Intercity odwołało w całej relacji pociąg Posejdon jeżdżący między Gdynią a Łodzią. Odwołano też pociąg relacji Szczecin Główny - Białystok. Za pociąg TLK Kutrzeba między Piłą a Bydgoszczą kursują zastępcze autobusy.  

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.