Ciepły poniedziałek, burzowy wtorek, chłodna środa, czwartek i piątek oraz upalny weekend. Z prognoz synoptyków wynika, że przez cały tydzień będzie nam towarzyszyć dynamicznie zmieniająca się aura. Koniec tygodnia wszystko jednak wynagrodzi. Temperatury znów zbliżą się do 30 st. Celsjusza.

Po kilku dniach uporczywych upałów i temperatur sięgających miejscami 40 stopni Celsjusza, czeka nas wyjątkowo kapryśny tydzień.

W poniedziałek będzie ciepło - od 22-24 stopni Celsjusza na północy kraju, po 26-28 stopni na południu. W Łodzi, Kielcach i Katowicach termometry wskażą 24 stopnie Celsjusza. Zachmurzenie w całej Polsce ma być umiarkowanie. W okolicach Szczecina należy się spodziewać przelotnych opadów deszczu. 

We wtorek w całej Polsce pojawią się deszcz i burze. Termometry wskażą od 20 do 22 stopni w północno-zachodniej części kraju, po 22-24 stopnie w środkowej i południowo-wschodniej Polsce. Najcieplej będzie w Rzeszowie - aż 28 stopni Celsjusza.

Chłodna środa i czwartek

Środa przyniesie ochłodzenie. Najzimniej będzie w Gdańsku - zaledwie 19 stopni Celsjusza. Cieplej w południowej i wschodniej Polsce, najcieplej w Rzeszowie - 23 stopnie Celsjusza.

W czwartek temperatury nieznacznie wzrosną. Najcieplej będzie we Wrocławiu - 25 stopni Celsjusza, a jedynie o stopień mniej w Rzeszowie, Szczecinie i Poznaniu. Chłodniej będzie na Pomorzu, bo tylko 21 stopni.

Przełomowy piątek. Wrócą upały!

W piątek należy się spodziewać ocieplenia. Lokalnie na niebie pojawią się chmury, ale temperatury będą nas rozpieszczać. Najcieplej będzie na zachodzie - między 26 a 28 stopni Celsjusza. Gdańszczanie odpoczną od słońca, które zniknie za gęstymi chmurami. W Krakowie - wręcz przeciwnie - słońce będzie towarzyszyć przez cały dzień.

Koniec tygodnia bardzo ciepły, ale pochmurny. W sobotę najcieplej będzie we Wrocławiu - aż 29 stopni Celsjusza. Termometry w Krakowie, Rzeszowie i Łodzi pokażą 28 stopni.

W niedzielę ciepło, choć słońce w całym kraju będzie się chować za chmurami.

Pogodę w swoim mieście możesz sprawdzić w specjalnym serwisie Interia.pl - http://pogoda.interia.pl/.