W Radzewicach w powiecie poznańskim trwają poszukiwania mężczyzny, który uciekł z policyjnego radiowozu i w kajdankach wskoczył do Warty. Mężczyzna był wcześniej zatrzymany do odbycia kary za przestępstwa narkotykowe.

Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Radzewic koło Mosiny w Wielkopolsce, który był poszukiwany przez sąd do odbycia kary więzienia za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna był w policyjnym radiowozie, jednak w pewnym momencie wydostał się z pojazdu i uciekł w kierunku rzeki.

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział, że ze wstępnych ustaleń wynika, że matka zatrzymanego mężczyzny poprosiła policjantów o możliwość pożegnania się z synem. Kiedy kobieta podeszła do radiowozu i gdy zostały uchylone drzwi auta, mężczyzna odepchnął matkę i rzucił się do ucieczki. 

W efekcie ucieczki wskoczył do wody. Mł. asp. Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu potwierdził informację dziennikarzy RMF FM - mężczyzna był skuty kajdankami.

Szukają go policja i straż pożarna, do akcji wykorzystują łódź motorową. Komendant miejski policji w Poznaniu ogłosił także alarm dla jednostki.

Rzeka ma tutaj wartki nurt. Trzeba sukcesywnie ją przeczesywać. Nie ograniczamy się tylko do rzeki, ale również do terenów przyległych - mówi Święcichowski.

Rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej poinformował, że na miejscu pracuje grupa ratownictwa wodno-nurkowego.

(łł)


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.