Prawie 200 turystów od wielu godzin czeka na lotnisku w Pyrzowicach w Śląskiem na lot na Fuertaventurę. "Pasażerami nikt się nie interesuje. Dużo ludzi jest z małymi dziećmi" - taki sygnał otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Pasażerowie, którzy czekają na wylot na Fuerteventurę, powinni być już na miejscu. Ich lot z portu Katowice-Pyrzowice był zaplanowany na godzinę 7:30.

Na hiszpańską wyspę mają dotrzeć samolotem należącym do czeskich linii lotniczych Travel Service. Powodem opóźnienia jest jednak awaria maszyny.

Z najnowszych informacji wynika, że grupa turystów powinna wylecieć na wymarzone wakacje przed godziną 18.

To nie pierwsza taka sytuacja

To kolejny taki przypadek w ciągu kilku ostatnich dni. 18 lipca kilkuset polskich turystów koczowało na lotniskach w Warnie i Katowicach. Według przedstawicieli biura podróży Itaka, z którego korzystali podróżni, powodem opóźnienia były wówczas problemy linii czarterowej Travel Service.

Najpierw zepsuł się samolot, który dzień wcześniej miał zabrać turystów z Warny, potem - kiedy już udało się naprawić maszynę - skończył się czas pracy pilotów.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(ł)