Poranek rozpoczął się od opadów śniegu w wielu regionach Polski. Opady znacznie utrudniają ruch między innymi na Mazowszu, w Łódzkiem i w Małopolsce. Doszło już także do kilku wypadków.

Słuchacze RMF FM informują, że śnieg pada w Warszawie oraz w Uniejowie i Kutnie w Łódzkiem. W Turku droga, dodatkowo, jest oblodzona.

W tej chwili tylko wahadłowo można przejechać DK 92 Siedlce - Warszawa. W Mińsku Mazowieckim zderzyły się dwa auta. Dwie osoby zostały ranne.

Na południu Polski najgorsze warunki zdecydowanie są na Podhalu. Na zakopiance między Rabką a Nowym Targiem na drodze pojawia się już pośniegowe błoto - tam trzeba uważać, bo temperatura spadła poniżej zera i pojawić się może także lód.

Na pozostałych odcinkach śnieg jeszcze nie zalega na nawierzchni drogi, jednak utrudnia jazdę.

Na obwodnicy Krakowa kierowcy zwalniają wyraźnie i zatory powstają w kierunku Katowic od węzła Łagiewniki do węzła Skawina. 

W Małopolsce ruch wahadłowy odbywa się na drodze krajowej 44. W Oświęcimiu samochód dostawczy uderzył w słup.

Autostrada A4 została zablokowana w Tarnowie w kierunku Rzeszowa, po tym jak ciężarówka uderzyła bariery. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby.


6 osób osób rannych i prawie 20 stłuczek - to drogowy bilans poranka w Śląskiem. Służby kryzysowe ostrzegają, że w najbliższych godzinach warunki na trasach - za sprawa opadów śniegu - mogą się jeszcze pogorszyć.

Z powodu zderzenia dwóch aut w godzinach porannych zaczął tworzyć się korek między Mysłowicami i Katowicami. Samochody są już na pasie zieleni, ale przejazd jest utrudniony.

Do wypadku doszło także na dolnośląskim odcinka A4. Samochód uderzył w bariery na wysokości węzła Jadwisin. Nikomu nic się nie stało, ale w kierunku Legnicy można przejechać tylko jednym pasem.

Dodatkowym utrudnieniem na dolnośląskiej A4, na granicy z Niemcami, jest blisko 3-kilometrowy zator. Po niemieckiej stronie policja prowadzi wyrywkową, ale szczegółową kontrolę pojazdów. Zablokowany jest jeden pas jezdni w kierunku Drezna. 

Na autostradzie A2 na wysokości Dmosina, między węzłami Łowicz i Łódź Północ, ciężarówka wjechała do rowu. Na czas wyciągania jej na drogę nieprzejezdna będzie jezdnia w stronę Poznania

W związku z utrudnieniami na drogach policja apeluje o ostrożność, szczególnie do tych kierowców, którzy zmienili już opony na letnie.

Trudna sytuacja na drogach w czasie świąt

Warunki na drogach, za sprawą dużego natężenia ruchu, były trudne już wczoraj. Doszło do kilku poważnych wypadków, m. in. pomiędzy węzłami Buk i Nowy Tomyśl, gdzie zderzyło się ponad 20 aut, w wyniku czego zginęła jedna osoba, a dziewięć zostało rannych. 

Ruch na obu nitkach wielkopolskiego odcinka autostrady A2 przywrócono dopiero po północy. 

Od soboty na polskich drogach doszło do 187 wypadków, w których zginęło 19 osób, a 261 osób zostało rannych - poinformowała Komenda Główna Policji. W ciągu trzech dni policja zatrzymała 765 nietrzeźwych kierowców.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(ph)