W Gdyni trwa bieg terenowy „Wichrowe wzgórza”, ostatni z cyklu Biegun z RMF FM w tym roku. Był to sezon pełen emocji, zabawy i przełamywania własnych granic.

Cykl Biegun rozpoczął się w marcu biegiem "Chlupot w butach", później w lipcu towarzyszyliśmy wam podczas "Zemsty Neptuna", a dziś przyglądamy się rywalizacji podczas "Wichrowych wzgórz".

Podczas jesiennej edycji organizatorzy zrezygnowali z przeszkód wodnych, ale to wcale nie oznacza, że zawodnikom było łatwo!

Uczestnicy musieli się zmierzyć z takimi przeszkodami jak "syzyf", "czołgista" czy "leśne combo". Podciągali się, czołgali, skakali przez błoto dając z siebie wszystko.

Rywalizacja w Biegunie nie jest tylko dla dorosłych. Postanowiliśmy na pewnym etapie Bieguna, że dlaczego nie spróbować czegoś takiego jak wspólny bieg rodziców z dziećmi. To był naprawdę strzał w dziesiątkę - podkreślał Michał Żuławski.


Jego zdaniem z biegu na bieg rodzice i dzieci stają się coraz bardziej odważni i stawiają przed organizatorami coraz większe wyzwania, bo oczekują coraz ciekawszych tras i przeszkód.

Fantastycznie, powiem szczerze, patrzy się na tę zabawę - dodaje Żuławski.