Trzy osoby nie żyją, jedna jest ciężko ranna - to tragiczny finał wypadku na drodze krajowej nr 8 niedaleko Kłodzka. Zderzyły się tam dwa busy, jeden przewożący dzieci, tir i samochód osobowy. Trasa Wrocław-Kłodzko jest całkowicie zablokowana.

Busem jechało 15 dzieci. Na szczęście żadne z nich nie odniosło ciężkich obrażeń. Mimo to wszystkie trafiły pod opiekę lekarzy do pobliskich szpitali w Kłodzku i Polanicy. Dzieci to uczniowie szkoły podstawowej w powiecie średzkim, które jechały na basen do Nowej Rudy.

Do wypadku doszło na jednym z zakrętów. Bus wiozący dzieci wpadł w poślizg i wywrócił się. Jadący za busem tir widząc, co się dzieje chciał ominąć wypadek i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka busem. Na to wszystko wjechał jeszcze samochód osobowy - poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski.

Zginęły dwie osoby z samochodu osobowego i jedna z busa - tego, który najechał na samochód osobowy i tira. Kierowca tira jest w stanie ciężkim.

Rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka poinformowała, że na miejsce lecą cztery śmigłowce, które zajmą się rannymi.