"Droga Julio, bardzo Ci dziękuję za Twoje uwagi. Przygotowałam odpowiedź, którą dziś wysyłam. Mam nadzieję, że niedługo się spotkamy" - tak premier Beata Szydło odpowiada na list 9-latki ws. programu 500+. Dziewczynka napisała w nim, że "500 złotych dla drugiego dziecka jest niesprawiedliwe wobec pierwszego dziecka i wszystkich rodzin z jednym dzieckiem".

Beata Szydło zaprosiła 9-latkę do swojej kancelarii. Chciałabym z Tobą porozmawiać, bo 'Rodzina 500+' to jest bardzo ważny program rządowy. To są pieniądze dla polskich rodzin, z których mają skorzystać, po to, żeby żyło się im lepiej, żeby dzieci miały szansę na dobre wykształcenie, żeby dzieciom niczego nie brakowało, ale też chcemy, żeby w Polsce rodziło się więcej dzieci - mówi Beata Szydło w filmie skierowanym do 9-latki. 

O tym wszystkim, chciałabym porozmawiać z Tobą, jeżeli możesz przyjść do kancelarii. Jeżeli nie, ja odwiedzę Ciebie. Wysyłam do Ciebie list, dziękuję Ci bardzo - dodaje premier. 

Przypomnijmy, że Julia napisała w liście do szefowej rządu: Jest mi bardzo przykro z powodu, że moja młodsza siostra dostanie pięćset złotych a ja nie. Dlaczego pierwsze dziecko nie dostanie pięciuset złotych? Pierwsze dziecko też powinno mieć do tego prawo. Bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego. 

Dziewczynka wysłała swoje pismo także do Rzecznika Praw Dziecka. TUTAJ PRZECZYTACIE WIĘCEJ NA TEN TEMAT