Brytyjski Sunday Times ma dowody na to, że Osama bin Laden, odpowiedzialny za zamachy na World Trade Center i Pentagon z 11 września żyje. Gazeta powołuje się na nową, nie pokazywaną dotychczas kasetę video z nagraniami bin Ladena. Kaseta ta została prawdopodobnie nagrana dwa miesiące temu.

Jeżeli kaseta okaże się prawdziwa, będzie pierwszym dowodem na to, że bin Laden przeżył zmasowany atak żołnierzy amerykańskich na bojowników al-Qaedy.

Film może mieć też istotne znaczenie dla analityków Federalnego Biura Śledczego. FBI sprawdza na ile groźne i poważne są ostatnie doniesienia, jakoby terroryści z al-Qaedy - organizacji terrorystycznej Osamy bin Ladena planowali kolejne masowe ataki na Stany Zjednoczone.

Rzecznik FBI poinformowała wczoraj, że amerykański wywiad przechwycił serię wiadomości wymienianych między członkami al-Qaedy. Według tych informacji terroryści planują wynajmować apartamenty w różnych częściach Stanów Zjednoczonych i podkładać tam bomby.

Doniesienia te jak na razie są jednak mało konkretne. Niepokojący jest jednak fakt, że ostatnie kontakty między komórkami al-Qaedy na całym świecie są ostatnio bardzo wzmożone i mogą świadczyć o przygotowaniach do kolejnego ataku.

18:35