Opady śniegu spowodowały awarie sieci elektrycznej w Małopolsce. Ok. 10 tys. gospodarstw jest bez prądu. Sytuacja może się jeszcze pogorszyć, bo na terenie województwa spodziewane są intensywne opady śniegu i marznącego deszczu.

Zobacz również:

  • Niemal w całym kraju sypnęło śniegiem. W wielu regionach wciąż pada, i to intensywnie. Najwięcej problemów kierowcy mają na południu i w centrum kraju. Na drogach jest biało i niebezpiecznie ślisko - doszło do kilku poważnych wypadków i wielu kolizji. Policja apeluje do kierowców, by ci mniej doświadczeni nie wyjeżdżali w trasę. więcej

Relacja reportera RMF FM Marka Balawajdra

Opady śniegu spowodowały awarie sieci elektrycznej we wschodniej części województwa. Bez prądu pozostaje obecnie ok. 10 tys. odbiorców w powiatach: brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim. Trwa naprawa uszkodzeń - poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka.

Powód awarii w większości przypadków jest taki sam - to połamane przez śnieg drzewa, które opierają się o linie energetyczne. Przedstawiciele Enionu zapewniają, że wszystkie awarie zostaną usunięte do wieczora.

Dziś w nocy nad południową polską intensywnie padał śnieg. Na wielu drogach utrudniony jest przejazd, z białym puchem walczą drogowcy. Na chodnikach tworzą się spore zaspy. Opady śniegu przewidywane są również na nadchodzącą noc.