Na Podhalu sypnęło śniegiem, warunki na drogach są fatalne – ostrzegają nasi słuchacze dzwoniąc na Gorącą Linię RMF FM. Śnieg i błoto pośniegowe utrudnia też jazdę na drogach województwa warmińsko-mazurskiego.

Na Podhalu sypnęło śniegiem, warunki na drogach są fatalne – ostrzegają nasi słuchacze dzwoniąc na Gorącą Linię RMF FM. Śnieg i błoto pośniegowe utrudnia też jazdę na drogach województwa warmińsko-mazurskiego.
Na południu sypnęło śniegiem (zdj. ilustracyjne) /Maciej Pałahicki /Archiwum RMF FM
Aby odświeżyć stronę wciśnij F5 lub włącz automatyczne odświeżanie :

9:00

Śnieg w stolicy już nie pada, ale wciąż są poważne utrudnienia na drogach. To skutek trzech wypadków, do których doszło w czasie porannej zadymki.

Najgorzej jest na południowej obwodnicy Warszawy między węzłem Salomea i Alejami Jerozolimskim. Tam w dwóch wypadkach zderzyło się sześć samochodów i ruch w kierunku stolicy wciąż odbywa się jednym pasem.

Do wypadku doszło też na drodze S8 między Aleją Obrońców Grodna i ulicą Lazurową. Ucierpiał jeden z kierowców, ruch na kierunku Pragi jest utrudniony.

Utrudnienia też na Mazowszu - na drodze krajowej numer 50 między Sochaczewem i Wiskitkami przewróciła się ciężarówka przewożąca wodę utlenioną i kwas solny. Droga jest zablokowana, strażacy usuwają niebezpieczne substancje.

8:40

Mateusz Barczyk, dyżurny synoptyk IMGW zapowiada, że będzie tylko chłodniej. Do czwartku z dnia na dzień będzie w całej Polsce o jeden stopień spadać temperatura. W środę, w czwartek będziemy już obserwować zakres od -1 do +3. Od piątku ma być cieplej - usłyszeliśmy.

8:20

Trzy wypadki i poważne utrudnienia na drogach w Warszawie. To skutki pierwszego śniegu. Na południowej obwodnicy Warszawy między węzłem Salomea i Alejami Jerozolimskim - tam po dwóch zderzeniach, w których brało udział sześć pojazdów - wciąż w kierunku stolicy ruch odbywa się jednym pasem.

Do wypadku doszło też na S8 między Aleją Obrońców Grodna i ulicą Lazurową. Ucierpiał jeden z kierowców, ruch na kierunku Pragi jest utrudniony.

Trwa odśnieżanie - na drogach stolicy jest ponad czterdzieści pługów.

7:53

Śnieg wciąż pada na zachodzie województwa warmińsko-mazurskiego. Śnieg i błoto pośniegowe zalegają m.in. na krajowej S7na trasie z Olsztynka do Nidzicy. W wielu miejscach kierowcy jadą tylko jednym pasem, maksymalnie 60 kilometrów na godzinę.

Na drogach pracuje obecnie 20 pługów i solarek. Uważać trzeba też na drogach lokalnych, które nie są odśnieżane w pierwszej kolejności. Termometry pokazują teraz zero stopni, ale w ciągu dnia będzie cieplej. 

7:46

Pierwszy śnieg spadł także w Warszawie i - jak informuje reporter RMF FM Grzegorz Kwolek - doszło do pierwszych stłuczek. Sześć aut zderzyło się w dwóch wypadkach na wysokości węzła Salomea w pobliżu Alei Jerozolimskich. W kierunku centrum pojedziecie jednym pasem, na S2 jest już korek długości kilku kilometrów.

7:30

Drogi na południu Polski są śliskie. Trasa Zakopane-Nowy Targ-Jabłonka - warunki fatalne - słyszeliśmy od słuchaczki RMF FM.

Przez noc w okolicach Nowego Targu spadło 15 centymetrów śniegu. Śnieg jest także w Nowym Sączu, Limanowej i Rabce Zdroju. Drogowcy informują, że zakopianka jest przejezdna, ale kierowcy mogą mieć kłopoty na lokalnych drogach. I tak na przykład na jednej z nich - z Pieniążkowic do Bielanki - na wzniesieniu utknął tir.

Biało jest też w północno-wschodniej Polsce. Jak ostrzega reporter RMF FM Piotr Bułakowski, śnieg i błoto pośniegowe zalegają na drogach na zachodzie województwa warmińsko-mazurskiego. Uważać trzeba m.in. na krajowej S7 na trasie z Miłomłyna do Nidzicy oraz na "16" Olsztyn - Ostróda. W tym rejonie pracuje już 27 pługów i solarek.

Według prognoz synoptyków, dziś we wschodniej połowie kraju oraz w rejonach podgórskich będzie padać deszcz ze śniegiem, lokalnie samego śniegu. Natomiast w zachodniej połowie Polski będzie padać deszcz ze śniegiem. W górach - śnieg.

Podobnie będzie też w nocy i jutro.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(j.)