"Słit focia" z Kurskim jest przepustką do wielkiej kariery, nikomu nie znany okularnik Arsenij Jaceniuk miesiąc temu zrobił sobie "słit focię" z Kurskim i już jest premierem Ukrainy - powiedział Jacek Kurski w Kontrwywiadzie RMF FM. Odniósł się w ten sposób do robienia sobie zdjęć samemu sobie.

Jacek Kurski w żartobliwy sposób odniósł się do zarzutów, że wykonuje sobie "słit focie" w różnych miejscach - w tym na kijowskim Majdanie, gdzie toczyły się walki.

To był jeden gadżet, za mną w ślad poszedł cały Hollywood i papież Franciszek. W związku z czym naprawdę wyznaczyłem epokę - jestem prekursorem - powiedział poseł.

Pod tym zdjęciem zamieszczonym na Twitterze Kurski dostał cięgi od użytkowników. "Kurski lansuje się na Majdanie" czy "Kurski tańczy na grobach bojowników" - to były najłagodniejsze określenia na zachowanie posła.

Jednak Kurski lubi robić sobie tego typu zdjęcia także ze znanymi politykami. Wśród nich nie mogło zabraknąć Witalija Kliczki, lidera ukraińskiej opozycji i byłego boksera.

Pasję do zdjęć z ręki zauważyli internauci, którzy chętnie przerabiają zdjęcia Kurskiego. Jednym z tych najbardziej popularnych jest zdjęcie z oscarowej nocy. Na zdjęciu wśród celebrytów Hollywood pojawił się i... Jacek Kurski. Co prawda polityk nie uczestniczył w rozdaniu nagród filmowych, ale postarali się o to internauci, którzy wkleili go do zdjęcia. Widać, że przypadło to do gustu samemu zainteresowanemu, bo ustawił sobie to zdjęcie na Twitterze i każdy wchodzący na jego profil może je oglądać.