Tylko kandydat PO jest w stanie przeciwstawić się w stolicy pretendentowi PiS w walce o urząd prezydenta - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Według sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej" kandydat PO Rafał Trzaskowski zaledwie o 0,2 punktu procentowego dystansuje posła PiS Jacka Sasina, który zapewne weźmie udział w wyścigu o najważniejszy fotel w Ratuszu - czytamy na stronie internetowej dziennika. 

"Rzeczpospolita" zaznacza jednak, że należy pamiętać, iż lista polityków przyjęta w badaniu to wybór potencjalnych kandydatów wysuwanych przez różne partie i środowiska. Żadna oficjalna lista pretendentów jeszcze nie powstała, żadna z partii nie złożyła w tej kwestii jasnej deklaracji - zaznacza gazeta.

"Rzeczpospolita" komentuje, że kandydat PiS Jacek Sasin może mówić o dobrym wyniku - zważywszy, że poprzednie wybory przegrał. Jak jednak podkreśla dziennik, Sasina może zaniepokoić fakt, że mimo dołączenia do Warszawy okolicznych gmin (co przewiduje ustawa metropolitalna), w których wybory parlamentarne wygrywa PiS - wynik polityka partii rządzącej wskazywany przez sondaż w pierwszej turze nie różni się od tego, który uzyskał cztery lata temu. 

Pozytywną wiadomością dla PiS jest za to pewnie fakt, że Rafał Trzaskowski w pierwszej turze otrzymuje o 20 proc. mniej wskazań niż Hanna Gronkiewicz-Waltz w pierwszej turze poprzednich wyborów - zaznacza dziennik. 

TUTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

"Rzeczpospolita"

(mal)