Rozpoczęła się budowa dachu stadionu w Gdańsku. Inżynierowie zamontują 82 wręgi podtrzymujące gigantyczny dach w kształcie bursztynu.

Montowanie wręg rozpocznie się od dopasowania do konstrukcji stadionu pionowego elementu fasadowego. Następnie wewnątrz stadionu ustawione zostaną 45-metrowe wieże podporowe z odciągami.

Do lipca robotnicy zamontują 82 wręgi, które powstaną w firmie Martifer Polska; specjalnym ponadgabarytowym transportem przewiezione zostaną na platformach do Gdańska. Wręgi pocięte są na 3 części, a ich transport z Gliwic trwa 3 doby.

Stalowa konstrukcja będzie podtrzymywała samonośny dach, na który zamontowane zostaną poliwęglanowe płyty koloru bursztynowego. Dzięki temu bryła stadionu będzie przypominać gigantyczny bursztyn.

Konstrukcja wręg opóźniła się o miesiąc z powodu odrzucenia przez inwestora planu montażowego. Natomiast budowa gdańskiego stadionu odbywa się zgodnie z planem, ponieważ przed zimą udało się wyprzedzić harmonogram prac.

Wywiad z Michałem Kruszyńskim ze spółki BIEG 2012

Nie obywa się jednak bez kłopotów. Do dzis nie podpisano z firmą PGE umowy na nazwę stadionu, który nazywać ma się PGE Arena Gdańsk. Polski Koncern Energetyczny ma zapłacić za to 35 mln zł. Władze Gdańska wciąż negocjują także z bankami sposób finansowania inwestycji.

PGE Arena Gdańsk pomieścić ma 44 tysiące ludzi. Po mistrzostwach grać ma na niej Lechia Gdańsk.