Nie ma najmniejszej wątpliwości: premier Władimir Putin już za dziewięć dni zostanie prezydentem Rosji.

Tak twierdzi rosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej, najpoważniejszy tego typu instytut badający poglądy Rosjan. Z badań wynika że 26 marca na Putina będą głosować nawet zwolennicy partii, które oficjalnie występują przeciw obecnemu pełniącego obowiązki prezydenta.

I jeszcze parę zdań na temat czarnego konia rosyjskich wyborów prezydenckich. Władimir Putin tak się palił do KGB, że zaoferował swe usługi jeszcze jako nastolatek. Powiedziano mu wtedy, by najpierw skończył uniwersytet i dopiero wtedy ponownie zgłosił się do KGB. Tak też zrobił.

Takie, kolejne szczegóły z życia pełniącego obowiązki prezydenta Rosji przynosi książka "Rozmowy z Władimirem Putinem", która dziś pojawi się w księgarniach na Zachodzie. Putin przyznaje się w niej, że zawsze chciał zostać szpiegiem, że fascynowały go szpiegowskie książki i filmy. Przyznaje się też do burzliwego romansu w latach wczesnej młodości, i wyjątkowej sympatii dla tajnej policji.

Co jeszcze wiadomo o Władimirze Putinie? Jest żonaty i ma dwie córki. Nie pije, nie pali i ma czarny pas w dżudo. Jak mówi jego żona - nikt nie jest w stanie okręcić go sobie wokół palca.

Wiadomości RMF FM 9:45