Skrajna nieodpowiedzialność czy brak wyobraźni? Mężczyzna odwiedzający ogród zoologiczny we Wrocławiu przeskoczył płot i spacerował po wybiegu wielbłądów. Później przeszedł przez barierki w Afrykarium, by nad basenem dla zwierząt wykąpać się pod sztucznym wodospadem. Film z nagraniami obu wyczynów udostępnił na swoim profilu społecznościowym.

Filmy pojawiły się w internecie kilka dni temu. To prawdopodobnie wtedy mężczyzna wybrał się na zwiedzanie ogrodu. Na pierwszym, jeszcze przed wejściem do zoo, turysta przeskakuje płot okalające cały ogród, później kolejne ogrodzenie zabezpieczające wybieg wielbłądów. Pospacerował po nim, zajrzał do budynku, w którym mieszkają wielbłądy i tu film się kończy.

Na drugim filmie, który został nakręcony we wrocławskim Afrykarium mężczyzna na wyższym poziomie obiektu przechodzi przez szklane balustrady. Wychyla się, by wykąpać się w sztucznym wodospadzie. Kilka metrów niżej znajdują się baseny, w których przetrzymywane są zwierzęta.

Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz reporter, pracownicy ogrodu widzieli oba filmy. Będą rozważać wyciągniecie ewentualnych konsekwencji wobec niefrasobliwego turysty.

Regulamin zoo zakazuje wchodzenia na ogrodzenia, przekraczania barier i ogrodzeń, wkładania jakichkolwiek części ciała za te zabezpieczenia, zabrania się również wchodzenia do pomieszczeń lub na teren nieprzeznaczony do zwiedzania. Dodatkowo jest także zapis, że nie wolno kąpać się w zbiornikach wodnych.

Regulamin nie wyjaśnia jednak, jakie kary grożą za podobne zachowanie.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(j.)