Zachmurzenia na ogół umiarkowane oraz małe, dużo słońca, opady deszczu jedynie lokalne oraz przelotne i temperatura maksymalna do 13-14 stopni Celsjusza - takie są prognozy na poniedziałek. Noc mglista i zimna, miejscami spodziewane są przygruntowe przymrozki do nawet minus 4 stopni Celsjusza - ostrzegają synoptycy. Początek października zapowiada się całkiem optymistycznie. Co prawda, noce mają być bardzo chłodne, ale w ciągu dnia słońca w żadnym regionie nie zabraknie.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju nadal napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1019 hPa i będzie się wahać.

Początek tygodnia zapowiada się pogodnie. W poniedziałek zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju ma być umiarkowane oraz małe. Przelotne opady deszczu spodziewane są jedynie na Pomorzu. W pozostałych regionach dużo przejaśnień i słonecznie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Białymstoku do 14 stopni Celsjusza w Szczecinie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu porywisty.

Noc z poniedziałku na wtorek na ogół pogodna. Zachmurzenie ma być umiarkowane oraz małe, deszcz jedynie przelotny, ale widzialność będą ograniczały gęste mgły. Zimno. Temperatura na ogół będzie się wahać i wyniesie ok. 4-6 stopni Celsjusza. Lokalnie spodziewane są przygruntowe przymrozki nawet do minus 4 stopni Celsjusza.

Październik przywita nas bardzo korzystną aurą. We wtorek zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane oraz małe. Przelotny deszcz spodziewany jest jedynie na Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach. W pozostałych regionach bardzo dużo słońca i pogodnego nieba. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza w Białymstoku i w Lublinie do 14 stopni Celsjusza w Szczecinie.

Środa również na ogół pogodna. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane oraz małe, od Bałtyku aż po Tatry sporo słońca,a padać nigdzie nie powinno. Chłodno, przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od zaledwie 8 stopni Celsjusza w Lublinie do 14 stopni Celsjusza w Szczecinie.

Prognozę dla swojego miasta sprawdzisz w specjalnym serwisie Interii.