Sobota i niedziela zapowiadają się pochmurnie i deszczowo. Mocno padać będzie na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Pogoda poprawi się w poniedziałek - będzie słonecznie i ciepło. A we wtorek na termometrach zobaczymy nawet 17 stopni Celsjusza.

W sobotę w centrum, na wschodzie i na południu zachmurzenie będzie duże i całkowite. Najbardziej padać będzie na Podlasiu, przez centrum kraju po Opolszczyznę, Górny Śląsk i Małopolskę. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami. Najpogodniej będzie w województwie zachodniopomorskim.

Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni na Warmii i Mazurach, 9 st. na Podlasiu, w woj. kujawsko-pomorskim i na Pomorzu, 10 w Wielkopolsce i w Łodzi, 11 woj. zachodniopomorskim, lubuskim, na Mazowszu i na Śląsku, 12 stopni na Dolnym Śląsku i w woj. świętokrzyskim, 13 na Lubelszczyźnie i w Krakowie, do 17 st. Celsjusza na Podkarpaciu.

W nocy z soboty na niedzielę na zachodzie, północnym zachodzie i w centrum Polski zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Pojawią się również mgły, miejscami ograniczające widzialność do 100 m.

Temperatura minimalna wyniesie od 2 st.C, 5 st. C na zachodzie i północy, około 7 st. C w centrum do 10 st. C na południowym wschodzie.

W niedzielę pogoda będzie nieco lepsza. W całej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane, z przejaśnieniami, ale też przelotnymi opadami deszczu. Popada na Podlasiu, Mazowszu, w Łodzi, na Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim, na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku.

Rano pojawiać się będą mgły, miejscami ograniczające widzialność do 100 m. Na zachodzie kraju lokalnie mogą utrzymywać się do południa.

Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni na Pomorzu i w woj. kujawsko-pomorskim, 10 w woj. zachodniopomorskim, na Warmii i Mazurach, w Wielkopolsce i na Podlasiu, 11 w Zielonej Górze, Warszawie i Łodzi, 12 st. na Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 13 na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, 14 w Katowicach i Krakowie, do 15 na Podkarpaciu.

W poniedziałek pogoda się poprawi. W całej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane i małe, możemy liczyć na sporo chwil ze słońcem. Na termometrach zobaczymy od 11 stopni w woj. zachodniopomorskim, 12 na Pomorzu i Warmii i Mazurach, 13 st. w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim i na Podlasiu, 14 w Wielkopolsce, na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 15 w Łodzi i Krakowie, do 16 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Śląsku i Podkarpaciu.

We wtorek, 11 listopada nadal będzie ładnie. Prognozujemy zachmurzenie umiarkowane z licznymi rozpogodzeniami. Temperatura - jak na listopad - wysoka. Od 12 stopni na Pomorzu, Warmii i Mazurach i w woj. zachodniopomorskim, 13 na Podlasiu, w woj. kujawsko-pomorskim i w Wielkopolsce, 14 w woj. lubuskim i świętokrzyskim, 15 w Warszawie, Łodzi i na Lubelszczyźnie, 16 st. na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Podkarpaciu i w Małopolsce, do 17 stopni Celsjusza na Śląsku.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl