"Jeżeli jest taka potrzebna i konieczność spotkania, to prezes Jarosław Kaczyński przyjeżdża do Pałacu Prezydenckiego"- zapewniał prezydent Andrzej Duda w Porannej rozmowie w RMF FM. W ten sposób odniósł się do swoich relacji z prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent Andrzej Duda był pytany przez gospodarza Porannej rozmowy w RMF FM Roberta Mazurka o to, wyglądają jego relacje z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Normalnie - stwierdził Duda. Dopytywany "na czym polega norma" odparł: Na tym, że jak trzeba to się rozmawia.

Ja ostatnio rozmawiałem i z liderami opozycji i z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim - dodał Andrzej Duda. I podkreślił, że "temperatura rozmów" z prezesem PiS "była bardzo spokojna".

W trakcie rozmowy prezydent przyznał, że o programie satyrycznym "Ucho prezesa" słyszał, ale go nie widział. Komentując postać prezydenta z tego programu, który nie jest wpuszczany do prezesa, Andrzej Duda powiedział: Jak do tej pory to pan prezes odwiedzał pana prezydenta.

Dopytywany o jedną z "nocnych wizyt" u prezesa PiS prezydent stwierdził, że nie była to wizyta w sprawach politycznych.

Powtarzam jeszcze raz, jeżeli jest taka potrzeba i konieczność spotkania to pan prezes przyjeżdża do Pałacu Prezydenckiego albo do Belwederu w zależności od okoliczności - powiedział Duda. 


(j.)