Kierowcę motocykla, który nie zatrzymał się do kontroli, zatrzymali policjanci z tarnowskiej drogówki. Udało się to dopiero po kilkunastominutowym pościgu i blokadzie drogi. Jak się okazało, za kierownicą siedział 17-latek, w dodatku bez uprawnień.

Policjanci drogówki - podczas patrolu w rejonie ul. Tuchowskiej w Tarnowie - zauważyli w niedzielę wieczorem motocyklistę, który jechał z nadmierną prędkością. Pomimo dawanych znaków do zatrzymania, motocyklista odjechał w kierunku Tuchowa. Ponadto motocykl nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Policjanci grupy Speed ruszyli za nim w pościg. Motocyklista, uciekając, popełniał coraz poważniejsze wykroczenia. Po kilkuminutowym pościgu dopiero całkowita blokada drogi w rejonie stacji paliw w Tuchowie zmusiła kierowcę do bezwzględnego zatrzymania.

Jak się okazało, powodem ucieczki był młody wiek kierowcy, brak uprawnień do kierowania oraz nieprzerejestrowany motocykl. 17-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego został zatrzymany, a po przesłuchaniu przekazany prawnym opiekunom. Jego sprawą zajmie się sąd.

Zobacz również: Zarzuty za działanie na szkodę jednego z komercyjnych banków w Polsce. Chodzi o wiele milionów złotych