W tle tych tragicznych doniesień z Iraku w Polsce trwa debata nad wycofaniem polskich żołnierzy z Iraku. Jak zostałoby przyjęte w Waszyngtonie wycofanie polskich wojsk? Czy polscy żołnierze powinni wycofać się z Iraku do końca roku?

Taką sugestię Izabeli Jarugi-Nowackiej, wicepremier w rządzie Marka Belki, cytowały wczoraj zagraniczne agencje. Mówienie o wycofaniu jest nierozważne - skomentował to prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Nasz korespondent w USA donosi, że amerykańska administracja zachowała się do tej pory bardzo powściągliwie. Media też traktują sprawę bez histerii, choć pojawiło się trochę cierpkich uwag.

Każda wiadomość, że polska może rozważyć, kiedy wycofa swe oddziały zyskuje jednak za Oceanem znacznie więcej uwagi, niż jakiekolwiek wcześniejsze informacje o tym, że polskie oddziały w ogóle są w Iraku.

W tle tych tragicznych doniesień z Iraku w Polsce trwa debata nad wycofaniem polskich żołnierzy z Iraku. Jak zostałoby przyjęte w Waszyngtonie wycofanie polskich wojsk? Czy polscy żołnierze powinni wycofać się z Iraku do końca roku? czytaj więcej

Większość Amerykanów dowiaduje się o naszej misji w Iraku dopiero z doniesień, że możemy sie wycofać. O tym, że dowodzimy międzynarodową dywizją nie wie prawie nikt, a nazwa polska strefa w Stanach Zjednoczonych nie istnieje.