Początek majówki upłynął pod znakiem korków na trasach w całym kraju. Od początku długiego weekendu Na Gorącą Linię RMF FM dostajemy od Was dziesiątki sygnałów o zatorach, wypadkach i kolizjach.

19:50

Utrudnienia na DK nr 11 w miejscowości Tymień na trasie Koszalin - Kołobrzeg. Zderzyły się tam 3 samochody osobowe. W wypadku ranne zostały 3 osoby. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilkadziesiąt minut.

19:30

Droga Wojewódzka nr 765 jest całkowicie zablokowana po śmiertelnym wypadku w Staszowie (woj. świętokrzyskie). 30-letnia rowerzystka została tam potrącona przez autobus. Kobieta zmarła.

Policja kieruje na objazdy.

19:10

Utrudnienia czekają na podróżujących drogą krajową nr 79 na odcinku Staszów-Osiek (woj. świętokrzyskie). Z powodu wypadku trasa jest zablokowana.

19:00

Informujecie o korkach na małopolskim odcinku A4. Utrudnienia czekają na kierowców w okolicach Brzeska. W bariery wpadło tam osobowe bmw. Ruch odbywa się tylko pasem awaryjnym.

18:40

Zablokowana jest DW nr 965 w Nowym Wiśniczu niedaleko Bochni (woj. małopolskie). Motor zderzył się tam z samochodem osobowym. Nie żyje motocyklista.

18:20

Informujecie nas dzwoniąc na Gorącą Linię RMF FM, że w Rdzawce na zakopiance doszło do zderzenia 2 aut osobowych. Trasa w stronę Zakopanego jest zablokowana.

18:10

4 samochody zderzyły się na DK nr 11 w miejscowości Budzyń na trasie Oborniki-Chodzież (woj. wielkopolskie). Droga jest tam całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet 1,5 godz.

18:00

Na A4 w Małopolsce tuż przed zjazdem na Brzesko w stronę Krakowa zderzyły się 2 samochody osobowe. Lewy pas jest zablokowany. Kierowcy zwalniają w tym miejscu, żeby zobaczyć wypadek i tworzą się korki.

17:50

Kilkunastokilometrowy korek na zakopiance w kierunku Zakopanego w okolicach Rdzawki - informują nas podróżujący tą trasą.

17:40

Utrudnienie na DK 72 w miejscowości Turek na trasie Uniejów - Konin w województwie łódzkim. Zderzyły się tam 2 samochody osobowe. Ranna została 1 osoba. Ruchem kieruje policja.

17:20

Ponad 3 km ma korek na wyjeździe z Warszawy na północ Polski. Sznur aut stoi na trasie S8 po praskiej stronie Wisły. Jak informuje policja - nie doszło tam do wypadku. Tak duży ruch to efekt wyjazdów na majówkę.

17:00

Potężne korki na Alei Trzech Wieszczów i na ul. Armii Krajowej w Krakowie - alarmują kierowcy. 1,5 km zrobiłem w godzinę i 40 min - mówi nasz słuchacz.

16:40

Ogromne korki na autostradzie A4 w Opolskiem - na remontowanym odcinku między Brzegiem a Opolem. Warto wybrać objazd przez DK nr 94.

16:35

Utrudnienia na DK nr 72 w woj. łódzkim. W Strzelnie samochód osobowy uderzył w drzewo. 2 osoby zostały ranne. Między Brzezinami a Rawą Mazowiecką wprowadzono ruch wahadłowy.

16:30

3 osoby zostały ranne w wypadku na autostradowej obwodnicy Wrocławia. Na wysokości węzła Wrocław Południe zderzyły się 2 samochody osobowe. Zablokowany jest jeden pas w stronę Warszawy.

16:20

Zator na autostradzie A4. Tak wygląda 211 km w kierunku Wrocławia:

16:15

Korków spodziewajcie się na trasie Warszawa- Lublin. Przed rondem w Kołbieli (woj. mazowieckie) zator sięga 4,5 km - informuje nas pan Jacek.

16:10

Na drodze nr 968 w kierunku Nowego Sącza (woj. małopolskie) około 12-kilometrowy korek przed miejscowością Zabrzeż. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Trasa jest całkowicie zablokowana. "Brak możliwości objazdu. Oczywiście giga korek. Wszystko stoi" - alarmujecie nas na Gorącą Linię RMF FM. 

16:00

Informujecie nas o korkach, które tworzą się na trasie Brzesko-Nowy Sącz w woj. małopolskim w miejscowości Gnojnik. Ruchem kierują tam strażacy.

15:49

Dorota: Chcieliśmy pozdrowić wszystkich, którzy stoją w korku do Zakopanego, bo jest straasznie długi. Na Rdzawce stoją, w Rabce stoją, wszędzie stoją. Jadą z prędkością pięć - dziesięć - pięć - dziesięć...

15:44

Wiadomość od Wojciecha. A4 Wrocław - Katowice - korek zaraz za bramkami we Wrocławiu: "Jest katastrofa".

15:31

Dwie kobiety zostały ranne w wypadku na krajowej "10" w miejscowości Przyłubie w Kujawsko-Pomorskiem. Z nieznanych przyczyn samochód, którym jechały, spadł z wiaduktu i dachował na torowisku, później się zapalił. Na szczęście kobiety zdążyły z niego uciec.

15:03

Sygnał od Rafała: Zderzenie kilku aut na autostradowej obwodnicy Wrocławia, kilometr przed zjazdem na Kąty Wrocławskie.

14:59

Gorąca Linia RMF FM: DK 7 Warszawa - Gdańsk: korek od Glinojecka do Mławy.

14:47

Gorąca Linia RMF FM: A4 - wypadek, wahadło i 5 km korka 30 km za Wrocławiem w kierunku Berlina.

14:44

Gorąca Linia RMF FM: A4 - korek 82 km za Wrocławiem w kierunku Opola. Zator również za zjazdem na Opole w kierunku Wrocławia - nasz słuchacz donosi, że pokonanie 5 km zajęło mu około 2 godzin.

14:39

Gorąca Linia RMF FM: Warszawa - zakorkowana trasa w kierunku Białegostoku za mostem Grota-Roweckiego.

14:31

Polacy masowo wyruszyli na majówkę - taki wniosek płynie z sygnałów od Was na Gorącą Linię RMF FM. Dostajemy dziesiątki telefonów o zakorkowanych trasach, ale również wypadkach.

Jeśli macie informacje o utrudnieniach, chcielibyście ostrzec innych kierowców, doradzić im, jak ominąć korki - Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji!


(edbie, dp)