Brak swobody podróżowania - to skutek pandemii, który odczuły miliony ludzi na całym świecie. Jak poradzili sobie z tym ci, dla których podróże to całe życie - zarówno zawodowe, jak i prywatne? Granice między krajami powoli otwierają się, a swobodne przemieszczanie staje się z powrotem możliwe, ale czy na pewno wracamy do normalności? Czym będzie teraz "normalność" podczas podróży? To pytania, które pojawiły się podczas ostatniej przed wakacjami debaty z cyklu Przystanek IDEA. Rozmowę poprowadził dziennikarz RMF FM - Michał Rodak.

Początek wakacji to najlepszy moment na dyskusję z tymi, dla których podróże to codzienność i sposób na życie. O tym jak zmieni się podróżowanie w dobie koronawirusa rozmawialiśmy z Markiem Kamińskim - światowej sławy podróżnikiem, działaczem społecznym i ekspertem w dziedzinie motywacji i przywództwa, Ewą Stachurą - właścicielką agencji wyprawowej Mountain Freaks - Mountain Travel & Adventure Agency działającej w Stepancmindzie u stóp Kazbeku w Gruzji, Łukaszem Superganem - pasjonatem i specjalistą w dziedzinie długodystansowych wypraw oraz Maciejem Sokołowskim - który życie związał z górami, właścicielem Biura Turystyki Aktywnej KOMPAS, dyrektorem Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju.

Przystanek IDEA to kolejna z aktywności w ramach Open Eyes Economy Summit, międzynarodowego kongresu ekonomii wartości, którego piąta edycja odbędzie się w listopadzie w Krakowie. Partnerem całego cyklu Przystanek IDEA jest RMF FM.


Opracowanie: