Dotychczasowy poseł Platformy Obywatelskiej Michał Jaros przeszedł do klubu Nowoczesnej - poinformował Adam Szłapka, poseł .N. To oznacza, że od dziś klub Nowoczesnej liczy 30 posłów.

Michał Jaros /Michał Jaros /PAP

Klub Nowoczesnej wzmacnia poseł z Wrocławia; młody, ale doświadczony, który działa od wielu lat na rynku lokalnym i politycznym - poinformował podczas briefingu w Sejmie Adam Szłapka.

Informację o transferze potwierdził Jaros. Dziś przechodzę do Nowoczesnej. Przez wiele ostatnich lat byłem zaangażowany w projekt polityczny (...), ale dziś mogę powiedzieć, że straciłem trochę nadzieję na wspólne, drużynowe, pozytywne działanie - stwierdził.

Zawsze byłem parlamentarzystą i działaczem społecznym, który skupiał się przede wszystkim na działaniu, a nie na przepychankach czy zapasach politycznych -  dodał.

Rzecznik Platformy Jan Grabiec komentując decyzję Jarosa stwierdził, że w każdej kadencji Sejmu zdarzają się podobne decyzje. Niestety tak bywa, że posłowie przechodzą między różnymi klubami parlamentarnymi. Cieszymy się, że przechodzi do Nowoczesnej, a nie do PiS - powiedział dziennikarzom Grabiec.

Żegnamy się z panem posłem bez żalu, ale też bez zobowiązań. Życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia - dodał.

(abs)